Blue Flower

Jeśli posiadasz stronę internetową opartą o php i korzystasz z jednego z popularnych systemów CMS, takich jak Wordpress lub Joomla, ewentualnie z Drupala, to musisz liczyć się z faktem, że Twoja strona internetowa może stać się celem wirusa.

Program Spybot – Search & Destroy to świetny program do wyszukiwania i usuwania komponentów szpiegujących typu spyware, dialerów, keyloggerów. Posiada również opcje do zapobiegania infekcji naszego systemu.

Korzystając z programu HijackThis możemy usunąć złośliwe oprogramowanie i wszelkiego rodzaju rootkity.  Zdarzają się przypadki, że wszelkie infekcje mogą ukryć się nawet głęboko w naszym systemie i stają się trudne do wykrycia.

Program HijackThis  służy do szukania obiektów BHO (Browser Helper Objects), wpisów do autostartu, zdefiniowania w przeglądarkach witryn domowych oraz stron wyszukiwania, menu kontekstowego Internet Explorer, obiektów ActiveX, oraz rozmaitych nietypowych usług systemu.

Po instalacji narzędzia należy wybrać opcję Do a system scan and save a logfile , po czym uruchomi się proces analizy systemu. Podczas przeprowadzenie pierwszego skanowania systemu wyświetli nam się wynik analizy (log) w Notatniku. Jeżeli wybierzemy opcję Plik/Zapisz jako , będziemy mogli zapisać raport w dowolnym folderze. Po jego zapisaniu w żądanym miejscu należy zamknąć okno notatnika i uaktywnić główne okno narzędzia HijackThis.

Wszelkie rezultaty skanowania systemu są podzielone na sekcje oznaczone symbolami, np. R0 lub O2 i dotyczą, m.in. wpisów w rejestrze lub usług.

Wybranie jednej z pozycji , a następnie zatwierdzenie opcji Fix checked spowoduje rozwiązanie problemu, np. usunięcie podejrzanego proc

Pamięć USB w wyniku coraz większej pojemności, mogą stać się prawdziwą skarbnicą ukrytego złośliwego oprogramowania. Dzieje się tak, ponieważ coraz trudniej jest się w stanie kontrolować nośniki pod kątem występowania szkodliwych plików, bowiem gromadzi się na nich dane różnych źródeł. Możemy jednak zabezpieczyć nasz komputer przed atakiem wirusów, które mogą znajdować się na USB.

Tworząc zaszyfrowany plik, zawierający wszystkie prywatne hasła, unikniemy kłopotu z ich zapamiętaniem.

Kaspersky Lab informuje o wprowadzeniu na polski rynek Kaspersky Internet Security for Android, aplikacji bezpieczeństwa przeznaczonej dla smartfonów i tabletów działających pod kontrolą systemu Android.

Składanie życzeń bożonarodzeniowych za pośrednictwem Facebooka oraz Twittera to obecnie standard. Szykując się na szturm zmian statusów związanych ze świętami, powinniśmy również przygotować się na zalew oszustw na portalach społecznościowych.

Każdy, kto korzysta z internetu, jest w jakimś stopniu narażony na ryzyko, niezależnie od wieku czy ulubionych aktywności online. Cyberprzestępcy mogą stosować imponujący arsenał broni, uderzając we wszystkich, od uczniów po emerytów.

Mogą śledzić ich, niezależnie od tego, czy są zalogowani na portalach społecznościowych, sprawdzają najświeższe wiadomości czy oglądają swoje ulubione filmy.

Ważnym aspektem pracy każdego komputera jest bezpieczeństwo. Wśród dzisiejszych zagrożeń to rzecz priorytetowa, jeśli cenimy bezpieczeństwo naszych danych oraz swoją prywatność. Istnieją miliony wirusów, robaków czy komponentów szpiegujących, które  nie tylko mogą zniszczyć dane lub sprzęt, ale także dostarczyć w niepowołane ręce takie informacje jak loginy i hasła np. do naszego konta bankowego. Przedstawiamy krótki zarys programów, które naszym zdaniem zasługują na miano dobrych i niezawodnych.