Jak korzystać z Kaspersky Anti-Virus?

Przy ówczesnych zagrożeniach jakie czyhają na nas w sieci dobry program antywirusowy to niemal obowiązek. Dziś przyjrzymy się jednemu z najlepszych programów jakim jest  Kaspersky Anti-Virus, który skutecznie wykrywa i eliminuje wszelkie zagrożenia w systemie operacyjnym i zainstalowanych aplikacjach.

Pierwszą podstawową zasadą podczas instalacji antywirusa o jakiej należy pamiętać jest odinstalowanie starych programów antywirusowych, gdyż nieusunięcie ich spowoduje błąd podczas instalacji nowego i nie dojdzie do jej zakończenia.

Wersja Kaspersky Anti-Virus jest testowa przez trzydzieści dni po instalacji, jeśli jednak posiadamy klucz licencyjny to wpisując go ( po wcześniejszym zakupie płatnego pakietu) i program działa bez ograniczeń.

Pierwszy krok jaki musimy zrobić posiadając już program na swoim systemie to zaktualizować bazę danych wirusów, gdyż tylko wtedy mamy pewność, że program jest skuteczny i posiada pełen dostęp do najnowszych zagrożeń wirusowych. W tej sytuacji należy kliknąć w zakładkę Aktualizacja -> Uruchom Aktualizację.

Następnie przechodzimy do skanowania, gdzie mamy do wyboru kilka rodzajów skanu:

  • Pełne skanowanie dokładne skanowanie całego systemu. Obiekty, które są skanowane domyślnie: pamięć systemowa, programy uruchamiane wraz ze startem systemu, kopia zapasowa systemu, pocztowe bazy danych, dyski twarde, dyski wymienne oraz sieciowe.
  • Szybkie skanowanie skanowanie obiektów ładowanych podczas uruchamiania systemu operacyjnego, jak również pamięci systemu oraz boot-sektorów.
  • Skanowanie obiektów skanowanie dowolnego obiektu wybranego przez użytkownika.
  • Skanowanie napędów wymiennych

W zależności na bezpieczeństwie jakiej strefy nam najbardziej zależy, możemy wybrać tryb skanowania. W tym przypadku wybieramy opcję Ustawienia po lewej stronie odpowiednią zakładkę , gdzie każda zakładka odpowiada za inny tryb skanowania – odpowiednio: pliki, e-mail, strony www, komunikatory internetowe, aplikacje komputerowe. Mamy również możliwość ustawienia czasowego (co ile czasu ma się włączać aktualizacja bazy danych).

Ciekawostką jest również  Dysk ratunkowy (Kaspersky Rescue Disk), który  służy do skanowania i leczenia zainfekowanych komputerów opartych na architekturze 32-bitowej. Powinien być wykorzystany, gdy infekcji nie można wyleczyć przy użyciu programów antywirusowych lub narzędzi naprawczych.

Dodaj komentarz